Nasza firma jest importerem wysoce dietetycznego produktu, jakim jest zielony jęczmień. W naszej ofercie znajduje się suplement diety, wytworzony w drodze naturalnego kiełkowania, przez co masz pewność, że nabywasz produkt pewny i skuteczny w swoim działaniu.

Młody jęczmień to ususzony na proszek sok z młodych około siedmiodniowych listków jęczmienia. Spożywa się go rozpuszczając 1- 2 łyżeczki w szklance wody ( byle niegotowanej, ponieważ utraci większość cennych właściwości), 20-30 minut przed jedzeniem.

Skąd w młodym jęczmieniu taki niesamowity i zbawienny wpływ na nasze zdrowie?

Mianowicie w młodych kiełkach rośliny występuje silnie skoncentrowana postać witamin, minerałów i innych życiodajnych składników, które pochłania dojrzała roślina w trakcie swojego wzrostu. Aby zachować wszystkie wartości, jęczmień suszy się w specjalny sposób, w niskiej temperaturze i bardzo szybko – po to, by nie doszło do utlenienia obniżającego wartość odżywczą produktu. W ten sposób zachowuje się maksimum witamin i pozostałych środków leczniczych. Jego uprawa odbywa się na terenach czystych biologicznie. Jest, więc produktem zupełnie naturalnym, pozbawionym sztucznych dodatków, modyfikacji genetycznych, konserwantów, barwników czy aromatów.

W młodym jęczmieniu występuje większe stężenie antyoksydantów, niż w jakiejkolwiek innej roślinie. Co ważne substancje ochronne w nim zawarte są bardzo dobrze tolerowane przez ludzki organizm. Jego dobroczynne działanie przyniesie Ci niebagatelne i widoczne efekty, w poprawie kondycji zdrowotnej organizmu, na które nie trzeba długo czekać.

Jakie są korzyści wynikające ze spożywania młodego jęczmienia?

Jest produktem wspaniale poprawiającym urodę. Dzięki szerokiemu bogactwu składników zwalcza wiele chorób skórnych takich jak: trądzik, egzema, czy atopowe zapalenie skóry.

Skutecznie odkwasza organizm, ponieważ utrzymuje zasadowe pH ciała. Nieutrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej przyczynia się do powstawania wielu współczesnych chorób cywilizacyjnych.

Jest doskonałym antidotum dla osób z nadwagą, dzięki bogactwu witamin, minerałów oraz lekkostrawnych składników odżywczych, spalających tłuszcz. Przyczynia się do odnowy komórkowej i lepszego samopoczucia.

Co ważne, młody jęczmień polecany jest szczególnie dzieciom i osobom starszym, ponieważ doskonale odżywia i mineralizuje organizm, rozwiązując problemy z koncentracją. Wspomaga i rozwija pracę mózgu oraz układu nerwowego. Odpowiada również za poprawę nastroju.

Wspomaga pracę mięśni, poprawia kondycję układu krwionośnego, wzmacnia odporność, pobudza układ immunologiczny i działając przeciwzapalnie, sprzyja rozkładowi substancji kancerogennych ograniczając ryzyko powstawania nowotworów złośliwych.

Wszystkie powyższe argument przemawiają za tym by wprowadzić młody jęczmień do swojego codziennego jadłospisu.